10 LAT

10 lat to kawał historii, tysiące napotkanych ludzi, setki pożegnań, ale i zwycięstw. 10 lat to cysterny zebranej krwi, dziesiątki tysięcy nowych potencjalnych dawców i około 100 tysięcy rozdanych oświadczeń woli. To blisko 600 edukacyjnych spotkań w polskich szkołach.  10 lat to tysiące przebiegniętych kilometrów, przez biegaczy w czerwonych koszulkach, to 9 Mistrzostw Polski w maratonie, w których wystartowała największa biegowa drużyna w kraju. 10 lat to tony szpikowych paczek i setki obdarowanych onkologicznych rodzin. 10 lat to 5 tysięcy imprez, w których nasi wolontariusze edukowali i oswajali strach na temat przeszczepów.
10 lat to w końcu uratowane ludzkie życia, a właśnie to było marzeniem Ani, aby uratować choć jedną osobę.

ANIA WIERSKA

Anna Wierska – marzycielka, romantyczka i siłaczka. Przez ostatnie 2 lata walczyła nie tylko z białaczką, brakiem dawcy szpiku, ale przede wszystkim z ludzką niewiedzą i obojętnością. Zamarzyła by oswoić strach przed oddaniem „kropli krwi”. Zamarzyła. Zdążyła zarazić nas swoimi marzeniami i założyć Fundację Dar Szpiku.
A szpik – to szansa na dalsze życie.
Ania jej nie dostała.
Niespodziewanie zachorowała. A przecież zawsze była aktywna i pełna optymizmu, naraz diagnoza : ”przewlekła białaczka szpikowa”. Trzeba walczyć, zatem zaczęła się walka, badania, chemie i kolejne informacje „w bankach światowych nie ma dla pani dawcy „. Nie gasła w Niej nadzieja i wiara, że kolejny dzień przyniesie nie tylko poprawę wyników, ale i informację ” pani Aniu jest”. Po roku pojawił się promyk nadziei; dawca z USA, miał zgodność antygenów, jednak Jego stan zdrowia nie pozwolił na życiodajny przeszczep. „Mój dawca jest blisko, muszę Go tylko znaleźć” – to słowa, które słyszeliśmy każdego dnia. Słowa, które były przyczynkiem do działania. Rozmawiała z młodzieżą , nie bała się im powiedzieć „potrzebujemy Was, możecie zrobić coś ważnego i wyjątkowego, dać życie” Wierzyła że nawet jeśli Jej życia nie da się uratować, to warto i trzeba to robić dla innych. Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku” – to Jej marzenie, a nasze zobowiązanie. 

ARTYŚCI

Koncert to podsumowanie 10 lat działania, tego co udało się zrobić, jak wpłynęliśmy na lokalną społeczność, na jej rozwój, edukację, przemianę.

Ten wieczór ma pokazać dawców, biorców, chorych onkologicznie, ambasadorów i przyjaciół.

Na scenie pojawią nieprzypadkowe gwiazdy, każda z Nich związana jest z Drużyną od wielu lat.

Imprezę poprowadzą 3 pary: Dorota Raczkiewicz, Michał Filimon, Kasia Bujakiewicz, Bartek Jędrzejak, Marcin Urbaś i Monika Stachurska.

Dla przybyłych gości zaspiewają: Mezo, Kasia Wilk, Maciek Balcar, Kacper Urbaniak, Kaczor i specjalnie powołany szpikowy, wolontariacki chór.

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Poznania, Wojewoda, Marszałek Sejmiku i Rektor Uniwersytetu.

PRZYJACIELE

Ten jubileusz może się odbyć tylko dzięki otwartości, zaangażowaniu i pracy wielu osób. Dziękujemy!